Klinické sledovanie Médiá Kontakt

Obsah košíka:

Máte otázku? Napíšte nám!

RELAXAN

RELAXAN

Popis

Na riešenie príznakov depresie. Tabletka s obsahom výťažkov zo šafranu.

Depresia je súbor veľmi častých príznakov, ktoré sa môžu objaviť kedykoľvek v živote človeka. Ide o mentálne ochorenie, ktoré vážne naruší citovú rovnováhu človeka, kvalitu života, práceschopnosť a osobné vzťahy. Vplýva na zažívacie ústrojenstvo, spánok a životný názor posúva do negatívnej roviny. Depresia nie je chvíľková slabosť, alebo trvalý smútok, ktorý je možný zdolať silou vôle.

Je to ochorenie, ktoré treba liečiť, lebo príznaky bez liečenia môžu pretrvávať roky, dokonca môžu človeka sprevádzať po celý život. Pravdu povediac, do dnešného dňa nie sú známe dôvody, prečo vznikne depresia. Známa je iba skutočnosť, že vo väčšine prípadov ide o súhrn mentálnych príznakov a problémov s okolím. U tých ľudí, u ktorých je nízka miera sebaúcty a ktorí sú pesimisticky naladení, sú častejšie vystavení stresu. Žijú v zlých finančných a bytových podmienkach a sú viac náchylní na depresiu.

   Ktoré sú všeobecné príznaky depresie?

 • dlhopretrvávajúca únava, silný pocit úzkosti, nekľud, pocit prázdnosti
 • beznádej, pesimizmus, vízia minulosti a budúcnosti v čiernych farbách
 • sebakritika, nízka sebaúcta, pocit neschopnosti
 • nespavosť, skoré budenie sa s pocitom úzkosti, budenie sa so skľúčenosťou
 • strata chuti, pokles telesnej hmotnosti
 • myšlienky o smrti a sebevražde, vo vážnejších prípadoch pokusy o sebevraždu
 • nekľud, netrpezlivosť, podráždenosť
 • poruchy pamäti ,koncentrácie a schopnosti rozhodovania
 • rôzne telesné príznaky: bolesti hlavy, tlak na prsiach, bolesti svalov, zápcha, alebo hnačka.
 • poruchy menštruácie, zníženie sexuálnej túžby

V porovnaní s ostatnými mentálnymi ochoreniami sú výsledky liečby depresie najpriaznivejšie. Prvoradá je medikamentózna liečba spolu s psychiatrickou starostlivosťou. Na svete je veľké množstvo liekov proti depresií, tieto prípravky vo väčšine prípadov obsahujú dve zlúčeniny : fluoxetin a imipramin. Vedúci antideperesívny prípravok v USA je PROZAC, ktorý obsahuje napríklad fluoxetin. Najväčší problém s úžívaním PROZAC-u je, že pacient sa stane závislým na jeho užívaní (tak ako v prípade narkotík). Kvôli závislosti je potrebné dávky zvyšovať, aby sa dosiahol požadovaný účinok. Ako pri každom lieku, tak aj pri antidepresívach má ich užívanie aj vážne vedľajšie účinky a nie je možné ich kombinovať kvôli krížovým reakciám so „všeobecnými” liekmi (napr. analgetiká, lieky na zníženie telesnej teploty, lieky proti nadmernej tvorbe žalúdočnej kyseliny).

Čo je teda vhodné riešenie?

Už Peržania v staroveku spozorovali, že vo vtedajšej dobe a do dešneho dňa používaný šafran (Crocus sativus) zlepšuje náladu a má antidepresívny účinok.

Len v dnešnej modernej dobe bolo dokázané, že v klinických pokusoch sa výťažok zo šafranu osvedčil ako jeden z najúčinnejších extraktov. Výskumy na Teheránskej Lekárskej Univerzite dokázali, že liečba pacientov s veľmi čistým extraktom šafranu bola tak isto úspešná, ako liečba pacientov s fluoxetin-om, alebo imipramin-om, s tým rozdielom, že u pacientov, ktorých liečili so šafaranom, neboli spozorovné žiadne vedľajšie účinky. Tieto pokusy vykonali aj na iných univerzitách s podobnými výsledkami, teda účinok môžeme považovať za vedecky dokázaný.

Relaxan tabletka obsahuje vysoko kvalitný výťažok zo šafranu (Crocus sativus). Obsah v 1 tabletke je 15,0 mg. Doporučené denné dávkovanie je 2x1 tabletku denne ráno a večer pred jedlom. V prípade silnej depresie doporučujeme jeho užívanie ako kúru. Mimo depresívneho obdobia je možné jeho súbežné užívanie a to bez vedľajších účinkov.

Relaxan tabletky sú prirodzené, nenávykové antidepresívum bez vedľajších účinkov, ktoré sú prirodzenou cestou schopné zabezpečiť ľudom v tejto uponáhľanej dobe duševné uspokojenie a aktívny život bez stresu.


 

Balenie

60 ks tabliet/balenie

Zloženie

 

 • výťažok zo šafránu

Dávkovanie

 • 2 x 1 tabletku denne ráno a večer pred jedlom!
   

Uskladňovanie

 • Skladujte mimo dosahu detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C!

Doplňujúce informácie

UPOZORNENIE!

 • Nevhodný pre deti do 3 rokov!
 • Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy!
 • Ustanovená denná odporúčaná dávka sa nesmie presiahnúť!

 

 
Bal. 49.00 EUR (1476 SK)

Huby

Výživové doplnky s obsahom výťažkov z húb

Aries prípravky

Výživové doplnky s obsahom prirodzených flavonoidov

Certifikat