Klinické sledovanie Médiá Kontakt

Obsah košíka:

Máte otázku? Napíšte nám!

KRIAKOVÝ HRÍB

KRIAKOVÝ HRÍB

Popis

Ide o európsky druh huby, ktorá sa na Slovensku vyskytuje zriedkavo. V hojnosti ho nájdeme na Blízkom Východe a aj v Severnej Amerike. Najvýstižnejší je však jeho slovenský názov, pretože sa skutočne podobá na krík. Jeho farba sa prispôsobuje farbe kôry stromu, na ktorom rastie ako parazit. Za čerstva, v štádiu mladej huby je jedlá, nezaraďuje sa však medzi huby, ktoré sú určené na konzumáciu. O to je širšie jej použitie v ľudovom liečiteľstve.

Kriakový hríb obsahuje také polysacharidy, ktoré napomáhajú znižovať krvný tlak, zabraňujú rastu rakovinových buniek, ochraňujú pečeň, znižujú hladinu krvného cukru a posilňujú imunitný systém.

Prirodzeným spôsobom nie je možné zabezpečiť potrebné množstvo tejto huby, preto bol vypracovaný spôsob jej umelého pestovania. 80% z celkového obratu kriakového hríbu na svete pestujú v Japonsku. Kriakový hríb obsahuje okrem horeuvedených liečivých vlastností aj veľké množstvo ergosterínu, ktorý je previtamínom vitamínu D, ktorý sa spolupodieľa na celkovom posilnení kostry. Vedci pripisujú veľký význam D-frakcií, ktorá je izolovaná z extraktu tejto liečivej huby. S touto frakciou boli vykonané početné pokusy aj v USA v kruhu pacientov chorých na rakovinu pľúc a hrubého čreva. V Nemecku je v obehu kapsula zvaná Grifolavin, ktorá obsahuje koncentrát z kriakového hríbu. Vďaka D-frakcií kriakového hríbu sú k dispozícií najnovšie úspešné výsledky v liečbe pacientov chorých na AIDS.

 

Normálne tkanivo kosti Tkanivo kosti postihnuté osteoporózou Nádor na hrubom čreve
 

 

POST MARKETINGOVÉ KLINICKÉ SLEDOVANIE PODKOVIČNÍK MIX
V prípade, ak máte záujem o výsledky klinického sledovania a zhodnotenia účinnosti a znášanlivosti polysacharidových výťažkov z húb vo výživovom doplnku Podkovičník MIX v liečbe onkologických pacientov, nás kontaktujte, prosím na , radi Vám ho zašleme.

 

Balenie

  • 60 ks kapsúl/ balenie

Zloženie

 

  •     450 mg Výťažku z kriakového hríbu (Grifola frondosa, Maitake, Trsovnica lupeňovitá)

Prípravok neobsahuje konzervačné látky, ani farbivá!

Materiál kapsuly

  • želatína

Dávkovanie

  • Denne 2x1 alebo 3x1 kapsulu

Doplňujúce informácie

Upozornenie!

  •    Neprekračujte doporučenú dennú dávku!
  •    Užívanie kapsúl nenahrádza pestrú stravu!
  •    Uchovajte mimo dosah detí!
  •    Uschovajte v chlade a suchu!
Bal. 23.70 EUR (714 SK)

Huby

Výživové doplnky s obsahom výťažkov z húb

Aries prípravky

Výživové doplnky s obsahom prirodzených flavonoidov

Certifikat