Klinické sledovanie Médiá Kontakt

Obsah košíka:

Máte otázku? Napíšte nám!

PD-MIX

PD-MIX

Popis

Špeciálna zmes výťažkov polysacharidov na prirodzené posilnenie imunitného systému. Účinné látky môžu zabraňovať angiogenéze (zásobeniu nádorových buniek krvou), resp. pomáhať zvyšovať prirodzenú protinádorovú aktivitu niektorých buniek imunity ( NK bunky, makrofágy).

 
 
 
"Vidíme, že PD MIX dokáže vyvolať / indukovať apoptózu (samosmrť) v rakovinovej / nádorovej bunke od vyššie uvedeného pacienta." Záverečná správa krvného vyšetrenia RGCC (Research Genetic Cancer Center), ISO/IEC 17025:2005 výskumného genetického centra.
 

PD-MIX  je vylepšená a inovatívna verzia klasického prípravku Podkovičník MIX.

Pri inovácii výrobku sme vzali do úvahy všetky skúsenosti nadobudnuté s prípravkom Podkovičník MIX, resp. výsledky klinických a farmakologických výskumov vo svete. Zvýšením počtu zložiek ponúkame pre spotrebiteľa oveľa diverzifikovanejší prípravok. Obsah účinných látok PD-MIX prevyšuje obsah účinných látok v klasickom prípravku Podkovičník MIX .

Tieto účinné látky sa v laboratórnych, zvieracích a klinických testoch ukázali ako mimoriadne úspešné pri posilnení imunitného systému, v zlepšení kvality života.

 

PD MIX OBSAHUJE 5 DRUHOV VÝŤAŽKOV HÚB:

LENTINUS EDODES - SHIITAKE - HÚŽEVNATEC OBYČAJNÝ

Pôvodom pochádza z ďalekého východu. Žije na mŕtvom dreve, v Európe sa vyskytuje predovšetkým na buku, dube a gaštane. Je to klobúková huba hnedočervenej farby, s bielou dužinou, chuťovo pripomína cibuľu.

Už v čase  Ming dinastie (1368-1644) považovali v Číne túto hubu za elixír života. V súčasnosti je ospevovaná ako zázračná huba, pestuje sa a konzumuje všade na svete. Vďaka vysokému obsahu draslíka a fosforu a nízkemu obsahu dusíka je účinná v liečbe ochorení obehového systému.

Mnohé experimenty boli vykonané na zvieratách aj ľuďoch v záujme toho, aby boli objasnené  najdôležitejšie účinky plodníc, mycélií, spór a izolovaných látok huby (lentinán, KS-2, eritadenín, LEM=Lentinulaedodes micélium), na základe ktorých ich možno zhrnúť nasledovne:

 • Antivirálne: napr. voči vírusom chrípky typu A, mumpsu, herpesu, HIV,  Epstein-Barr vírusu a vírusu hepatitídy B –spóry  huby, lentinán a výťažky z mycélií.
 • Antibakteriálne a antifungálne: (napr. vďaka lentionínom), stimulujú imunitný systém: huba a jej výťažky, v prvom rade vďaka zložkám KS-2 a lentinánu mobilizujú fagocyty a iné obranné mechanizmy.
 • Zabraňujú tvorbe nádorov:  Najdôležitejšou účinnou látkou s protirakovinovým účinkom je polysacharid (glukán) zvaný lentinán, ktorý je jedným z najúčinnejších zlúčenín s protinádorovým účinkom. Úspešne sa využíva v humánnej liečbe nádorových ochorení, najmä nádorov žalúdka, konečníka, pľúc a pečene, v liečbe fibrosarkómov a leukémie (hlavné účinné látky sú: benzaldehyd, lentinan a obsah KS-2). Výťažky z mycélií (LEM=Lentinulaedodes micélium) väčšinou štandardizujú na polysacharid (peptidomannán) zvaný KS-2 viažuci sa bielkovinu. Obsah polysacharidov nášho lentinanového výťažku je 40%.
 • Ochraňujú pečeň a zmierňujú zápalové procesy pečene: v prvom rade výťažky z mycélií
 • Znižujú krvný tlak, hladinu LDL-cholesterol a spomaľujú proces arteriosklerózy
 • Spomaľujú vznik cukrovky:  lentinán stimuluje tvorbu inzulínu
 • Posilňuje a oživuje: tento posledný z účinkov je známy odpradávna a dáva sa do súvislosti s afrodiziakálnym účinkom.

 

Highslide JS
INONOTUS OBLIQUUS-CHAGA-RYŠAVEC OBYČAJNÝ
Highslide JS
GRIFOLA FRONDOSA-MAITAKE-TRSOVNICA LUPEŇOVITÁ-KRIAKOVÝ HRÍB
Highslide JS
GANODERMA LUCIDUM-REISHI-LESKLOKÔROVKA OBYČAJNÁ-PEČIATKOVÝ HRÍB
Highslide JS
AGARICUS BLAZEI MURILL-HIMEMATSUTAKE-PEČIARKA BLAZEOVÁ-MANDĽOVÝ HRÍB

 

Highslide JS
LENTINUS EDODES-SHIITAKE-HÚŽEVNATEC JEDLÝ

 

GRIFOLA FRONDOSA - MAITAKE - TRSOVNICA LUPEŇOVITÁ - KRIAKOVÝ HRÍB

Trsovnica lupeňovitá je jedlá huba, má príjemnú chuť a vôňu, mäkkú bielu dužinu s vlákninou. Túto pomerne vzácnu hubu možno nájsť od júna do októbra pri kmeňoch živých dubov a gaštanov. Japonský názov je maitake, čiže tancujúca huba.

Na základe vedeckých výskumov a štúdií môžeme vyhlásiť, že je významnou hubou v liečiteľstve. Obsahuje taképolysacharidy, ktoré znižujú krvný tlak, zabraňujú tvorbe nádorov, chránia pečeň, znižujú hladinu cukru v krvi a posilňujú imunitný systém.

Trsovnica lupeňovitá okrem vyššie uvedených zložiek s liečivým účinkom obsahuje vo veľkej miere aj ergosterín, ktorý je provitamínom vitamínu D. Tento prispieva k celkovému posilneniu opornej sústavy. Odborníci pokladajú za mimoriadne dôležitú takzvanú D-frakciu, ktorú je možné oddeliť od výťažkov húb, ktorou boli vykonané viaceré úspešné pokusy aj v USA, medzi pacientmi trpiacimi rakovinou pľúc a hrubého čreva. Najnovšie sú sľubné výsledky výskumov v oblasti získania účinnej látky na liečbu pacientov trpiacich  AIDS, za čo vďačíme tiež D- frakcii trsovnice lupeňovitej. 

 

GANODERMA LUCIDUM - REISHI - LESKLOKÔROVKA OBYČAJNÁ - PEČIATKOVÝ HRÍB

Lesklokôrovka je huba hnedočervenej farby (klobúk aj nohu huby pokrýva hrubá lakovaná vrstva) je jednou z najkrajších húb, ktorú možno nájsť prakticky v každom kúte sveta. Je to parazit žijúci na podzemných častiach drevín a zhnitých pňoch stromov.

Huba je známa už z pradávneho liečiteľstva vďaka svojím rozmanitým priaznivým účinkom. Tzv. adaptogén patrí medzi inteligentné liečivé rastliny, čo znamená, že svojimi účinkami sa dokonale prispôsobuje daným špecifickým požiadavkám. Pôsobí iba vtedy, ak je to potrebné, a iba do takej miery, ako je to žiaduce. Z 300 liečivých rastlín má takúto vlastnosť iba jedna rastlina. Jej zvláštnosť a rozmanitosť nič nedokazuje lepšie, ako význam jej čínskeho názvu: rastlina nesmrteľnosti, magická rastlina, resp. jej japonský názov: Božská liečivá bylina.

Viaceré štúdie informujú  tom, že konzumácia huby Ganoderma Lucidum je účinnejšia spolu s modernými metódami liečby nádorových ochorení.  Ganoderma Lucidum znižuje nepriaznivé vedľajšie účinky rádioterapie a vo veľkej miere podporuje funkciu napríklad buniek srdcového svalu a pečeňových buniek.

Pokusmi in vitro bolo dokázané, že huba môže byť účinná aj v liečbe nádorov prsníka, prostaty a mechúra. V prípade rakoviny prostaty sa  jeden z jeho protirakovinových účinkov prejavuje v inhibícii angiogenézy (zásobenie nádorových buniek krvou).  

Huba sa ukázala ako účinná aj v inhibícii angiogenézy nádorov pľúc. Pokusmi in vivo na zvieratách bolo dokázané, že triterpénová frakcia huby je schopná inhibovať tvorbu nádorov pečene a tvorbu metastáz, pravdepodobne tiež prostredníctvom angiogenézy nádorov.

V pokusoch in vivo na zvieratách sa v inhibícii nádorov hrubého čreva ukázal ako účinný vodný roztok huby. In vivo klinické štúdie potvrdili, že polysacharidové výťažky húb sú schopné posilniť imunitný systém pacientov v pokročilom štádiu nádorových ochorení.

 

AGARICUS BLAZEI MURIL - HIMEMATSUTAKE - PEČIARKA BLAZEOVÁ - MANDĽOVÝ HRÍB

Táto parazitujúca huba pochádza z Brazílie a Peru, preto nemá adekvátne slovenské pomenovanie z dávnej doby. Napriek tomu, keďže jej chuť pripomína mandľu, dostala pomenovanie mandľový hríb. Rozmnožuje sa na teplých, vzdušných miestach s vysokým obsahom vlhkosti, dužina je chrumkavá.

Vplyv Agaricus blazei Murill na zvýšenie citlivosti na inzulín potvrdzuje randomizovaná, dvojito slepá, placebom kontrolovaná štúdia.  

Liečivé účinky húb boli skúmané na laboratórnych myšiach na Lekárskej fakulte univerzity v Tokiu, v tejto štúdii bolo medzi inými spozorované aj to, že u 90% myší zmizli rakovinové nádory.


Veľmi zaujímavý experimentálny výsledok, ktorý stojí na zamyslenie je aj ten, kedy sa u 99,4% myší, ktorým bol očkovaný nádor Sarkoma 180 sa v dôsledku dávkovania Agaricus blazei Murill pozastavil rast nádoru.
V pokusoch in vivo bolo dokázané, že huba Agaricus blazei Murill je schopná stimulovať aktivitu T-buniek a fagocytov.

Orálne podávaný vodný roztok huby sa v in vivo pokusoch na zvieratách ukázal ako úspešný pri inhibícii nádorov typu Sarkoma 180.  Pri pokus na myšiach sa dokázalo, že v prípade nádoru Ehrlich je huba schopná zvyšovať aktivitu prirodzených NK buniek.

Pri pokusoch na zvieratách znižovala tvorbu metastáz a vyvinula toxické účinky na určité typy nádorových buniek. V klinických experimentoch bola huba schopná znižovať nepriaznivé vedľajšie účinky chemoterapie, zlepšiť kvalitu života a zvýšiť aktivitu prirodzených NK buniek u pacientok s gynekologickými nádormi.  

 

INONOTUS OBLIQUUS - CHAGA - RYŠAVEC OBYČAJNÝ

Nachádza sa väčšinou v severných regiónoch Zeme. Rastie na kôre brezy, buku a jelše, v obzvlášť chladných oblastiach severnej šírky. Ako liečivo sa používa v širokom spektre  prírodného liečiteľstva. Huba Chaga bola znám už pred 4600 rokmi v pradávnom ázijskom ľudovom liečiteľstve, úspešne sa používala na udržanie vitality, udržanie mladosti a predĺženie života, ako aj na posilnenie odolnosti ľudského organizmu, bojujúc takto proti napadnutiu vírusmi, baktériami, hubami a parazitmi.

Obyvatelia sibírskych vrchov ju používali vo forme čaju alebo prášku, na inhaláciu, ako aj na pokožku, na ošetrenie rán aj rôzne vyrážky. Na svete sa stalo známym viac ako 200 druhov takých liečivých húb, ktoré dokázali zastaviť rast nádorov, predovšetkým nádorov žalúdka, pľúc a hrtana. Chaga je tiež jednou z nich. Sibírska huba Chaga (Čaga) obsahuje viac ako 215 fytonutrientov (rastlinné zložky s liečivými účinkami), vrátane 29 druhov polysacharidov a výťažok β-D-glukozy. Všade na svete hnutie „Prírodné a alternatívne spôsoby liečby” znovu objavilo medicínsky význam huby Chaga.

V súčasnosti sa používa v 46 druhoch liečiv na liečbu rakoviny a v prípravkoch s liečivými účinkami ako základná zložka. V uplynulých 40 rokoch viac ako 1600 výskumov potvrdilo priaznivé účinky huby na imunitný, hormonálny a centrálny nervový systém, tým pádom sa jej dostáva stále viac pozornosti ako prírodnému prípravku na liečbu rakoviny a porúch trávenia. 

 

POST MARKETINGOVÉ KLINICKÉ SLEDOVANIE PODKOVIČNÍK MIX
V prípade, ak máte záujem o výsledky klinického sledovania a zhodnotenia účinnosti a znášanlivosti polysacharidových výťažkov z húb vo výživovom doplnku Podkovičník MIX v liečbe onkologických pacientov, nás kontaktujte, prosím na , radi Vám ho zašleme.

 

Neužívajte PD-MIX kapsule:

 • v prípade imunosupresívnej terapie (inhibícia, potlačenie funkcie imunitného systému, napr.: transplantácia tkaniva, orgánu; niektoré druhy ochorení, klinické stavy)
 • v prípade alergie alebo precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku prípravku

 

AKCIE

 • BALÍK "D" - 2 balenia PD-MIX (2x120 kapsúl)  
 • BALÍK "E" - 3 balenia PD-MIX (2x120 kapsúl)  

Balenie

 • 120 ks kapsúl/ balenie

Zloženie

 • 140 mg výťažok (Lentinus edodec - Shiitake -Húževnatec jedlý)
 • 140 mg výťažok (Grifola frondosa - Maitake - Trsovnica lupeňovitá -  Kriakový hríb)
 • 140 mg výťažok (Agaricus Blazei muril - Himematsutake - Pečiarka blazeová- Mandľový hríb)
 •   50 mg výťažok (Ganoderma lucidum - Reishi - Lesklokôrovka obyčajná - Pečiatkový hríb)
 •   30 mg výťažok (Inonotus obliquus - Chaga - Ryšavec obyčajný)

Materiál kapsuly

 • želatína

Prípravok neobsahuje konzervačné látky, ani farbivá.

Dávkovanie

Dávkovanie pri onkologických ochoreniach 20 minút pred jedlom:

 • Prvé tri dni 3 x 1 kapsulu
 • Od 4. do 6. dňa 3 x 2 kapsule
 • Od 7. dňa 3 x 3 kapsule

Maximálna dávka 4 x 3 kapsule denne

Po dosiahnutí požadovanej dennej dávky (3x3,alebo 4x3 kapsule denne) pokračujte v tejto dávke až do zlepšenia zdravotného stavu. Prípravok doporučujeme užívať najmenej po dobu 3 mesiacov. V prípade, že sa tento výživový doplnok znáša ťažšie, doporučujeme začať dávkou 2x denne obsahom rozobratej kapsuly na špičku noža. Potom pokračujte ako od prvého dňa dávkovania. Po dosiahnutí priaznivého zdravotného stavu doporučujeme dlhodobo tzv.udržiavaciu dávku 2x2 kapsuly denne.

Chystáte sa na operáciu?

Posilnite svoj imunitný systém 2 týždne pred operáciou. Prvých päť dní užite 2x1 kapsulu, potom 2 x denne 2 kapsuly. 3 dni pred operáciou prestaňte prípravok užívať. Po operácii doporučujeme pokračovať s užívaním kapsúl od toho dňa, keď začnete užívať tuhú normálnu stravu. Dávku začnite užívať nasledovne: prvých 5 dní 1x1 kapsulu, potom 2x1 kapsulu atď.- tak ako je to uvedené na začiatku dávkovania v závislosti od zdravotného stavu.

Užívanie kapsúl doporučujeme 20 minút pred jedlom. Pri telesnej hmotnosti nad 70 kg je možné aplikovať maximálnu dávku!

Na posilnenie imunitného systému denne 2x1, alebo 2x2 kapsule denne. Dávkovanie začínajte vždy s nižšou dávkou, ktorú postupne zvyšujte. Ak trpíte cukrovkou, alebo máte vysokú hladinu cholesterolu a triglyceridov doporučené denné dávkovanie je 2x1 kapsulu, alebo 2x2 kapsule denne v závislosti od zdravotného stavu.

Doplňujúce informácie

Upozornenie!
Neprekračujte doporučenú dennú dávku!
Užívanie kapsúl nenahrádza pestrú stravu!
Uchovajte mimo dosah detí!
Uschovajte v chlade a suchu!

Bal. 99.00 EUR (2982 SK)

Huby

Výživové doplnky s obsahom výťažkov z húb

Aries prípravky

Výživové doplnky s obsahom prirodzených flavonoidov

Certifikat