Klinické sledovanie Médiá Kontakt

Obsah košíka:

Máte otázku? Napíšte nám!

Otázky-Odpovede

Každý pacient, alebo rodinný príslušník má množstvo otázok, na ktoré by rád počul odpoveď predtým, ako začne užívať nový výživový doplnok, alebo liek.
Aj pri užívaní prípravkov ako sú výťažky z húb, sa môžu vyskytnúť také otázky, na ktoré nenájdete odpoveď v príbalovom letáčiku.

Zodpovedané otázky nájdete v našej zbierke otázok a odpovedí.

Listujte v nich, alebo nám napíšte na info@provitex.sk e-mailovú adresu, v prípade ak Ste nenašli riešenie na Váš problém.

Aké je doporučené dávkovanie Podkovičník MIX-u ?

Na základe skúseností lekárnikov a našich klinických testov sme zostavili doporučené užívanie na zvýšenie dávkovania Podkovičník MIX-u:
Prvé tri dni 3 x 1 kapsulu
Od 4. do 6 dňa 3 x 2 kapsuly
Od 7. dňa 3 x 3 kapsuly
Maximálna dávka 4 x 3 kapsuly.
V prípade, že sa výživový doplnok znáša ťažšie, doporučujeme začať dávku 2x denne obsah rozobratej kapsuly na špičku noža. Potom pokračujte s dávkou ako od 1.dňa dávkovania.

Chystáte sa na operáciu? Posilnite svoj imunitný systém 2 týždne pred operáciou. Prvých päť dní užite 2x1 kapsulu, potom 2x denne 2 kapsuly. 3 dni pred operáciou prestaňte užívať výživový doplnok. Po operácií doporučujeme pokračovať s užívaním kapsúl od toho dňa, ako začnete užívať tuhú normálnu stravu. Dávku začnite užívať prvých päť dní 1x1 kapsulu, potom 2x1 kapsulu atď., tak ako je to uvedené na začiatku dávkovania v závislosti od zdravotného stavu.

Doporučujeme užívanie kapsúl 20 minút pred jedlom
Pri telesnej hmotnosti nad 70 kg je možné aplikovať maximálnu dávku!
Pri každom PROVITEX-PRE ŽIVOT prípravku je doporučené postupné zvyšovanie dennej dávky!

Súvisiace prípravky:

Zhruba 2 mesiace ma trápi suchosť očnej sliznice a hltanu. Od začiatku apríla užívam pravidelne prípravok doporučený mojím odborným lekárom (je veľmi dobrý), lebo 16 rokov trpím Lime-ovým ochorením. Napriek početným dávkam antibiotík sa vytvorili dva mutanty. Na doporučenie lekára som začala užívať Podkovičník MIX. Je možná spojitosť s užívaním prípravku? S úctou čakám na Vašu odpoveď.

Teoreticky pri užívaní sa nevyskytujú takéto vedľajšie účinky, ale môže sa vyskytnúť zvýšené vylučovanie tekutín. V tomto prípade je potrebné doplniť chýbajúce tekutiny.

Súvisiace prípravky:

V apríli ma operovali na rakovinu prsníka. Od 1. mája užívam prípravky Podkovičník MIX (3x2) a Acerola C (3x1). Absolvovala som 6 chemoterapií a 33 ožarovaní. Metastázy som nemala nikde a všetky výsledky mám negatívne. Moja otázka je: môžem znížiť dávkovanie Podkovičník MIX-u, alebo môžem prejsť na užívanie iného prípravku (napr: Vital MIX )? Mám 57 rokov, vážim 58 kg, výška 159 cm.

Dávku je možné znížiť na 4x1. Pri dlhodobom užívaní doporučujeme užívať túto dávku, alebo aspoň 3x1 kapsule z Podkovičník MIX-u.
Toto je tzv. udržiavacia dávka, s ktorou by sme chceli predísť recidíve.

Súvisiace prípravky:

Ako môžem zvýšiť dávkovanie Podkovičník MIX-u ?

Na základe skúseností lekárov z klinických testov sme zostavili doporučené užívanie na zvýšenie dávkovania Podkovičník MIX-u :

  • Prvých 3 dni - 3x1 kapsulu
  • Od 4. do 6. dňa - 3x2 kapsule
  • Od 7. dňa - 3x3 kapsule
  • Maximálna dená dávka je 4x4 kapsule denne!

Doporučujeme užívanie kapsúl 20 minút pred jedlom
Pri telesnej hmotnosti nad 70 kg je možné aplikovať maximálnu dávku!

Pri každom PROVITEX PRE ŽIVOT prípravku je doporučené postupné zvyšovanie dennej dávky!

Súvisiace prípravky:

Môžu užívať aj deti Podkovičník MIX ?

Áno, aj deti od 12 rokov môžu užívať Podovičník MIX. Dávku je ovšem potrebné znížiť (na polovicu, tretinu). Kapsulu doporučujeme rozobrať a účinnú látku primiešať do kakaa, medu, alebo ovocnej šťavy. Takto je prípravok ľahšie stráviteľný. Pre deti od 3 rokov sme vyvinul nový prípravok na posilnenie imunitného systému pod názvom VITAL MIX JUNIOR.

Súvisiace prípravky:

Počas užívania Podkovičník MIX kapsúl som spozorovala, že som velmi nafúknutá (trápia ma vetry) a na tvári sa mi objavili ojedinele vyrážky. Mám prestať s užívaním prípravku?

Nie je potrebné. Niektorí pacienti užívajúci Podkovičník MIX sa ojedinele sťažovali na pocit nafúknutia, ktorý bol prechodný, trvajúci približne 6-8 dní. Tento efekt nehodnotíme ako nežiadúcu udalosť, skôr ako konsolidáciu (úpravu) črevnej bakteriálnej mikroflóry. Jeden pacient sa sťažoval na prechodné bolesti v nadbrušku mierneho stupňa 1,5 - 2 hodiny po užití Podkovičník MIX-u, ktoré celkom ustúpili.Určitá časť toxických látok sa vylučuje cez kožu, preto môžu vznikať ojedinele vyrážky, ktoré časom celkom zmiznú. Alergické reakcie na prípravok sme nezaznamenali.

Súvisiace prípravky:

Je možné súčastne s chemoterapiou užívať Podkovičník MIX a Acerolu ?

Áno. V naších klinických testoch sme potvrdili celkový roborujúci (zosilňujúci) efekt Podkovičník MIX-u na celkový zdravotný stav onkologických pacientov počas onkologickej liečby. V intervenčnej Podkovičník MIX skupine sme zaznamenali zlepšenie celkového zdravotného stavu (Karnovsky index) oproti kontrolnej skupiny, zlepšenie chuti do jedla počas cyklov systémovej liečby, pozitívnu zmenu v dennej frekvencii stolíc, zmiernenie algických (bolestivých) prejavov (vizuálna analógová škála bolesti) a pozitívne zmeny v nálade pacientov. Na konci klinického sledovania sme konštatovali celkové zlepšenie kvality života pacientov užívajúcich Podkovičník MIX oproti kontrolnej skupiny.

Súvisiace prípravky:

Čo mám robiť v prípade, keď neviem zhltnúť kapsulu?

Kapsulu je možné roztvoriť a účinné látky je možné primiešať do kakaa, alebo medu a takto ich užiť.

Súvisiace prípravky:

Ako dlho je možné užívať priebežne Podkovičník MIX kapsule?

Prípravok je možné uživať dlhodobo, obsahuje len prírodné zložky.

Súvisiace prípravky:

Užívam kapsule s výťažkom z MOTÝLNIKOVEJ TRÁVY a klesol mi krvný tlak. Čo mám vynechať, kapsule na vysoký krvný tlak, alebo MOTÝLNIKOVÁ TRÁVA kapsule?

Doporučujeme navštíviť obvodného lekára a po opätovnom vyšetrení prestaviť liečbu.

Súvisiace prípravky:

1 2

Huby

Výživové doplnky s obsahom výťažkov z húb

Aries prípravky

Výživové doplnky s obsahom prirodzených flavonoidov

Certifikat