Klinické sledovanie Médiá Kontakt

Obsah košíka:

Máte otázku? Napíšte nám!

PODKOVIČNÍK MIX

PODKOVIČNÍK MIX

Popis

Špeciálna zlúčenina imunoglukánov na prirodzenú podporu imunitného systému. Jej účinné látky môžu brániť vzniku angiogenézy (krvné zásobenie nádorových buniek), respektívne stupňujú aktivitu určitých buniek imunity proti tumoru (NK, makrofágy).

Podkovičník MIX obsahuje v sebe účinné látky ohňovca. Ohňovec je veľmi ojedinelý druh huby, ktorý rastie na stromoch. Názov huby je odvodený od jej tvaru. Odborná literatúra v spojitosti s konzumáciou účinnej látky huby hovorí  o častom spontánnom regrese tumoru (čiastočné, alebo úplné zmrštenie nádoru). Tieto nečakané zmrštenia spozorovali v prvom rade v prípadoch metastáz prostaty, rakoviny pečene, pľúc a hlavy.

NK bunka Rakovinová bunka Makrofág

Účinné látky huby sa ukázali ako účinné v laboratórnych pokusoch a pokusoch na zvieratách, medziinými pri pokusoch likvidácií rakovinových buniek mozgu, kože a ústnej dutiny, respektívne pri zábrane tvorby metastáz. Poprito účinné látky huby, podobne ako zložky Podkovičník MIX-u zabraňujú angiogenéze (krvné zásobenie nádorových buniek), respektívne zosilňujú účinok určitých imunitných buniek. Účinné látky majú nasledovné vlastnosti: protizápalové, antibakteriálne a analgetické pôsobenie, zníženie alergických príznakov, ochrana pečene, sliznice žalúdka a antioxidačný účinok. V súvislosti s liečbou rakoviny niektoré údaje v odbornej literatúre pripúšťajú možnosť, že účinné látky ohňovca presahujú účinok všetkých v tele živých skúmaných polysacharidov, včetne iných výťažkov húb a výťažkov beta D glukánov nie hríbového pôvodu.

Možno vďaka tomuto faktu, v jednej zámorskej krajine ohňovec vo veľmi krátko čase úradne uznali ako liek proti rakovine.

Podkovicník (Feketepata gomba) Kriakový hríb (Bokrosgomba) Pečiatkový hríb (Pecsétviasz gomba) Mandľový hríb (Mandulagomba)

Ohňovec(Phellinus, Meshimakobu)
 

Kriakový hríb
(Grifola frondosa, Maitake, Trsovnica lupeňovitá)
 Pečiatkový hríb
(Ganoderma lucidum, Reishi, Lesklokôrovka obyčajná)

Mandľový hríb
(Agaricus Blazei murill, pečiarka Blazeová)

Medzi ďalšiu zložku Podkovičník MIX-u sme pribrali účinnú látku polysacharidu mandľového hríbu. Vo vedeckých testoch bolo dokázané (laboratórne, veterinárne a klinické testy), že je účinný pri nádorových ochoreniach: posilňuje imunitný systém, zlepšuje zdravotný stav a zabraňuje nárastu nádorov a metastáz. Klinické výskumy prevedené v Japonsku dokázali, že v prevažnej väčšine nádorov pri kombinovanej liečbe s chemoterápiou, je možné zosilniť účinok účinnej látky proti nádorom.

"Klinickým sledovaním Podkovičník MIX-u u onkologických pacientov na Slovensku bol zaznamenaný:

 • možný pozitívny účinok na regeneráciu kostnej drene, a to prevažne na úrovni regenerácie počtu krvných dostičiek a bielych krviniek (môžu poklesnúť hladiny onkomarkerov, nádory sa môžu v určitých prípadoch zmrštiť, alebo úplne vstrebať).
 • Podkovičník MIX môže priaznivo vplývať na aktuálny stav výživy onkologických pacientov počas špecifickej onkologickej liečby.
 • možný pozitívny vplyv a zvyšovanie účinkov onkologickej liečby (chemoterapia, rádioterapia, molekulárna cielená liečba), na mechanizmus lipidov (môže znižovať hladinu krvného cukru, cholesterolu, triglyceridov a homocysteínu) a spolupodieľať sa na znižovaní rizika vzniku srdcovo-cievnych ochorení.
 • možný pozitívny vplyv na podstatné zníženie škodlivých vedľajších účinkov chemoterapie a ožarovania."

Na základe klinických štúdií a pokusoch na zvieratách môžu byť účinné látky Podkovičník MIX-u účinné aj pri doplnkovej terapií cukrovky II. stupňa a vysokom krvnom tlaku. Môžu znižovať priebeh virálnej a bakteriálnej infekcie, ďalej môžu byť účinné pri doplnkovej terapií, pri liečbe chronického zápalu horných ciest dýchacích a asthme.

Aj touto cestou vyzdvihujeme, že na základe údajov medzinárodnej vedeckej literatúry sa oproti niektorým účinným polysacharidom účinné látky Podkovičník MIX-u vstrebávajú aj orálnou cestou. Stupňovanie vstrebávania Podkovičník MIX-u je možné v kombinácií s užívaním Aceroly, ktorá obsahuje prirodzený C vitamín a minerálne látky.

Našim cieľom bolo so vznikom Podkovičník MIX-u, aby sme na liečbu nádorov a na posilnenie imunitného systému ponúkli pre pacientov v Európe preskúmanú, účinnú, širokospektrú a medzinárodne vedecky overenú alternatívu na báze prirodzených účinných látok.

 

POST MARKETINGOVÉ KLINICKÉ SLEDOVANIE PODKOVIČNÍK MIX
V prípade, ak máte záujem o výsledky klinického sledovania a zhodnotenia účinnosti a znášanlivosti polysacharidových výťažkov z húb vo výživovom doplnku Podkovičník MIX v liečbe onkologických pacientov, nás kontaktujte, prosím na , radi Vám ho zašleme.

 

 

 

 

undefined: undefined »

Balenie

 • 120 ks kapsúl/ balenie
   

Zloženie

             

 •  200 mg výťažku z Ohňovca (Phellinus, Meshimakobu)
 • 130 mg výťažku z Kriakového hríbu (Grifola frondosa, Maitake,Trsovnica lupeňovitá)
 • 120 mg výťažku z Mandľového hríbu (Agaricus Blazei murill, pečiarka Blazeová)
 •   50 mg výťažku z Pečiatkového hríbu (Ganoderma lucidum, Reishi, Lesklokôrovka obyčajná)

Prípravok neobsahuje konzervačné látky, ani farbivá!

undefined: undefined »

Materiál kapsuly

 • želatína

Dávkovanie

 • Prvé tri dni 3 x 1 kapsulu
 • Od 4. do 6. dňa 3 x 2 kapsule
 • Od 7. dňa 3 x 3 kapsule
 • Maximálna dávka 4 x 3 kapsule.

V prípade, že sa výživový doplnok znáša ťažšie, doporučujeme začať dávku 2x denne s obsahom rozobratej kapsule na špičku noža. Potom pokračujte s dávkou ako je to uvedené od 1. dňa dávkovania.
Chystáte sa na operáciu? Posilnite svoj imunitný systém 2 týždne pred operáciou. Prvých päť dní užite 2x1 kapsulu, potom 2x2 kapsule denne. 3 dni pred operáciou prestaňte užívať výživový doplnok. Po operácií doporučujeme pokračovať s užívaním kapsúl od toho dňa, ako začnete užívať tuhú normálnu stravu. Dávku začnite užívať prvých päť dní 1x1 kapsulu, potom 2x1 kapsulu atď., tak ako je to uvedené na začiatku dávkovania - v závislosti od zdravotného stavu.

Užívanie kapsúl doporučujeme 20 minút pred jedlom.
Pri telesnej hmotnosti nad 70 kg je možné aplikovať maximálnu dávku!

Pri každom PROVITEX-PRE ŽIVOT prípravku je doporučené postupné zvyšovanie dennej dávky!

Na posilnenie imunitného systému je odporúčaná denná dávka 3x1 kapsula, v prípade ťažkého stupňa ochorenia je maximálna dávka 4x3 kapsule denne. Dávkovanie začínajte vždy s nižšou dávkou a postupne ju zvyšujte.
Ak trpíte cukrovkou, doporučené denné dávkovanie je 2x1 kapsula, alebo 2x2 kapsule denne v závislosti od hladiny glykémie.
 

Doplňujúce informácie

Upozornenie!
   Neprekračujte doporučenú dennú dávku!
   Užívanie kapsúl nenahrádza pestrú stravu!
   Uchovajte mimo dosah detí!
   Uschovajte v chlade a suchu!

 

 

Pri objednávke dvoch a viac balení si vyberte z naších akciových balíčkov! Podrobné informácie o našej akciovej ponuke sa dozviete kliknutím na ikonu AKCIA!

Bal. 59.00 EUR (1777 SK)

Huby

Výživové doplnky s obsahom výťažkov z húb

Aries prípravky

Výživové doplnky s obsahom prirodzených flavonoidov

Certifikat