Klinické sledovanie Médiá Kontakt

Obsah košíka:

Máte otázku? Napíšte nám!

BONEMAX

BONEMAX

Popis

Prípravok na prevenciu vzniku rednutia kostí. Ochutená žuvacia tabletka s obsahom vitamínu D3 a minerálnych látok.

Bonemax - výživový doplnok vo forme žuvacích tabliet, príjemnej sladkej pomarančovej chuti, ktorý obsahuje pre náš organizmus 3 najdôležitejšie minerálne látky – vápnik, horčík, zinok a vitamín D. Tieto minerálne látky sú nevyhnutne dôležité pre zdravý chod organizmu.

Vápnik je v našom tele v najväčšom množstve sa vyskytujúca minerálna látka (cca.1-1,5 kg), ktorá sa v prevažnej miere vyskytuje v kostiach a zuboch. V priebehu 1 roka sa z kostí dospelého človeka vyplaví a znovu doplní približne 20% obsahu vápnika. Ak naša strava neobsahuje dostatočné množstvo vápnika, kosti postupne strácajú svoju pevnosť a časom môže vzniknúť vážne ochorenie, ako je rednutie kostí.

Vápnik napomáha vstrebávaniu železa, optimalizuje normálnu činnosť nervovej sústavy a často poskytuje úľavu ženám trpiacim bolestivou, kŕčovitou menštruáciou. Mimoriadne dôležité je užívanie vápnika u žien v prechode a po prechode, ako aj u tehotných žien a u dojčiacich mamičiek. Vápnik pomáha účinne znížiť príznaky alergie - senná nádcha.

Horčík je nepostrádateľný pri činnosti svalov a nervovej sústavy. Obzvášť veľa horčíka potrebuje k svojej činnosti srdcový sval. Klinicky dokázaný je fakt, že u tých ľudí, u ktorých je vysoká hladina horčíka v krvi, je oveľa menšia pravdepodobnosť vzniku srdcového infarktu. Dostatočná hladina horčíka znižuje pravdepodobnosť vzniku náchylnosti na depresiu a zabraňuje vzniku žlčových a obličkových kameňov. Tým ženám, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, alebo iné hormonálne prípravky, je obzvášť odporúčané užívanie potrebného množstva horčíka.

Zinok účinkuje v organizme ako „dopravný policajt”. Kontroluje a riadi procesy látkovej výmeny a činnosť enzýmov, udržiava a zabezpečuje citlivosť buniek. Je nepostrádateľný pri syntéze bielkovín, reguluje schopnosť zmršťovania svalov, napomáha tvorbe inzulínu a normalizuje hladinu krvného cukru. Nevyhnutný je aj pre normálnu činnosť prostaty, dôležitú úlohu zohráva aj v činnosti pohlavných orgánov. Nové výskumy pripisujú zinku dôležitosť aj pri liečbe schizofrénie. Dôležitým faktom je, že pri dostatočnom množstve zinku v organizme sa nevedia vstrebať a zabudovať do tela ani ťažké kovy (olovo, stroncium, vanád), ani rádioaktívne izotopy.

Vitamín D3 napomáha vstrebávaniu vápnika do kostí. Pri jeho nedostatočnosti vzniká mäknutie kostí. Organizmus nie je vždy schopný ho v potrebnej miere produkovať, preto je potrebné toto množstvo pravidelne dopĺňať. Bonemax žuvacie tabletky- sú najkomplexnejším takýmto prípravok na slovenskom trhu. Neexistuje žiaden iný podobný prípravok, ktorý obsahuje v sebe spolu vápnik, horčík, zinok a vitamín D3.

V kombinácií s užívaním prípravkov FamilyVit, alebo LadyVit zabezpečuje organizmu úplnú potrebu vitamínov a minerálnych látok.
 

 

Balenie

  • 60 ks žuvacích tabliet/balenie

Zloženie

  • vitamín - D3
  • vápnik (Ca)
  • horčík (Mg)
  • zinok (Zn)

Dávkovanie

  • 2 x 1 tabletku denne rozžuť ráno a večer pred jedlom.

Uskladňovanie

  • Skladujte mimo dosahu detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C!

Doplňujúce informácie

UPOZORNENIE!

  • Nevhodný pre deti do 3 rokov!
  • Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy!
  • Ustanovená denná odporúčaná dávka sa nesmie presiahnúť!
Bal. 19.00 EUR (572 SK)

Huby

Výživové doplnky s obsahom výťažkov z húb

Aries prípravky

Výživové doplnky s obsahom prirodzených flavonoidov

Certifikat